Uchwała Zarządu PL 1/2012 – Zasady i pragmatyzm

Zasady i pragmatyzm

1. Po trzech tygodniach działania PL ujawniły się dwa nurty ideowe – anarchokapitaliści, którzy negują rolę państwa i liberałowie, którzy ze względów pragmatycznych lub ideowych chcieliby zachowania wielu różnych jego funkcji.

2. Zarząd PL wyraża zainteresowanie w zachowaniu wewnątrz PL zwolenników obu nurtów.

3. Do czasu wyborów prezesa PL przyjęta zostaje linia ideowa umiarkowana, uwzględniająca postualty anarchokapitalistów i liberałów.

4. Zgodnie z punktem 3 PL nie neguje postulatu państwa jako organizacji działającej w interesie obywateli i z ich indywidualnego upoważnienia, w takim zakresie, w jakim obywatele uznają dla siebie samych za pożądany.

5. Program PL będzie miał charakter dualny, zawierający postulaty do szybkiej realizacji, które uwzględniać mają poglądy liberalne oraz postulaty długofalowe, których treść nie powinna być wprost sprzeczna z poglądami anarchokapitalistów.

6. W mocy pozostaje zasada działania ewolucyjnego – tj. przyjęcia za punkt wyjścia stanu aktualnego i zapewniających stabilność stopniowych, stałych zmian liberalnych, niesprzecznych z postulatami anarchokapitalistów (zasada unikania postulatów etatystycznych).

Zarząd PL
20.10.2012

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s