Polecane strony

 Top Libertarian Websites

Kapitalna strona gromadząca linki do dziesiątków największych i najpopularniejszych stron i blogów o tematyce libertariańskiej.

 http://toplibertarian.com/websites/compete_ranking/ 

Liberty Classroom

Liberty Classrom to wysmienity projekt edukacyjny Thomasa Woodsa. Oferuje on doskonałej jakości kursy w formacie audio dotyczące historii i ekonomii podzielone na cztery główne bloki tematyczne: Austriacka ekonomia krok po kroku, Historia Stanów Zjednoczonych do roku 1877, Historia Stanów Zjednoczonych po rok 1877, Cywilizacja zachodnia do roku 1500, oraz Cywilizacja zachodnia po roku 1500. 

Instytut Misesa

Instytut Misesa to organizacja non-profit założona w 1981 roku przez Llewellyn H. Rockwella, której celem jest promowanie austriackiej szkoły ekonomii, oraz skupianie zwolenników wolnego rynku. Na szczególna uwagę zasługuje niezwykle bogata baza artykułów i książek, gdzie znajdziemy teksty austriackich ekonomistów i nie tylko. Warte zainteresowania są także materiały audio i wideo, zwłaszcza liczne wykłady członków i przyjaciół IM.

 

——————————————————————————————————————— Instytut Misesa w Polsce

Strona polskiej filii Instytutu Misesa. Także bogaty zasób artykułów – tłumaczeń tekstów zagranicznych, ale także komentarze i eseje polskich autorów.

———————————————————————————————————————

 LearnLiberty

Strona LearnLiberty to doskonałe źródło materiałów o idei wolności, wolnego społeczeństwa, wolnym rynku. Szczególnie interesujące są filmy na ich kanale na YouTube, które w sposób przystępny, elegancki i niekiedy żartobliwy przybliżają zagadnienia takie, jak w jaki sposób wolny rynek zapobiega  kradzieżom, dług publiczny czy płaca minimalna, obalając mity i kłamstwa etatystycznej propagandy. 

——————————————————————————————————————————————————————————————– Liberalis.pl
liberalis.pl

———————————————————————————————————————

 Strona Hansa Hermana Hoppe

Gorąco polecam stronę Hansa Hermana Hoppe – austriackiego ekonomisty i filozofa libertariańskiego nazywanego niekiedy „paleolibertarianinem” i zaliczanego do anarcho-kapitalistów. Autor świetnych książek i esejów, rozprawiający się w nich wielokrotnie z mitami socjalizmu, dobrego rządu, demokracji („Demokracja – bóg, który zawiódł”) i innymi nonsensami współczesnej pseudo-liberalnej myśli politycznej.

HansHoppe.com

———————————————————————————————————————

Kontestacja 

Radio ludzi wolnych. Promuje wolny rynek, przedsiębiorczość, wolność słowa i własność prywatną.

———————————————————————————————————————  Strona Wojtka Wiśniewskiego o leśnictwie

Lasy, leśnictwo i inne smakowitości

———————————————————————————————————————   Strona Marcina Dachtery

———————————————————————————————————————  Antysocjalistyczny blog młodego kapitalisty

 http://antysocjal.pl/

———————————————————————————————————————

Rybiński.eu

Blog profesora Krzysztofa Rybińskiego,  ekonomisty wyróżniającego na tle dominujących w Polsce neokeynesistów i pseudo-ekonomistów. Można powiedzieć, że co prawda do austriackich ekonomistów Rybińskiego zaliczyć nie można, to jednak ostro krytykuje on mainstream i w wielu punktach jego postulaty i krytyka obecnego paradygmatu sa zbieżne z podejściem austriackim. Przeciwnik zadłużania się krajów, bailoutów bankowych i znany, zjadliwy krytyk wysiłków europejskich oszołomów w tzw. ratowaniu Grecji.

———————————————————————————————————————

Uncja.com

———————————————————————————————————————

fffm-baner-gotowy

———————————————————————————————————————

HOPLOFOBIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s