Filmy tłumaczące dlaczego interwencje państwa w gospodarkę są nieefektywne i szkodliwe i dlaczego im więcej ingerencji państwa w rynek, tym biedniejsi są ludzie i wolniejszy wzrost gospodarczy. Znajdziecie tu krytykę keynesizmu we wszelkich jego postaciach, ale nie tylko. Drugą kategorią filmów są materiały poświęcone skrajnej postaci interwencjonizmu – socjalizmowi.
Duży rząd nie jest stymulujący – dlaczego Keynes się mylił?
Na początek prosty film dotyczący porażki keynesizmu – doktryny ekonomicznej głoszącej, że rząd może wtłoczyć w gospodarkę wielkie ilości pieniądza i tym samym pobudzić ją i zwalczyć stagnację. OGLĄDAJ.
Dodano: 11.03.2013
—————————————————————————————————————————–
Kwestia grecka – Robert Gwiazdowski o greckim kryzysie
A tutaj materiał a propos mojego wpisu pt.: Bazooka Rybińskiego gotowa do strzału. Wywiad z Robertem Gwiazdowskim, w którym profesor wyjaśnia, dlaczego eurokraci starali się „uratować” Grecję na samym początku 2012 roku. Wówczas koszt bankructwa państwa greckiego poniosłyby prywatne banki niemieckie i francuskie. Obecnie koszt poniosą europejscy podatnicy, a zatem politycy i bankierzy godzą się na bankructwo Grecji i jej wyjście ze strefy Euro. OGLĄDAJ.
Dodano: 20.05.2012
—————————————————————————————————————————
Jesus Huerta de Soto o socjalizmie
W tym znakomitym wykładzie profesor Huerta de Soto wyjaśnia, czym jest socjalizm, jak działa i dlaczego jest niemożliwością z punktu widzenia nauki oraz nie mógł się sprawdzić w praktyce. Mówi także o szkodliwym wpływie idei socjalistycznych na współczesne państwa. OGLĄDAJ.
Dodano: 26.11.2012