Austriacka szkoła ekonomii

Filmy poświęcone austriackiej szkole ekonomii, jej teorii, zasadom, twórcom tej szkoły i jej relacjom z innymi szkołami ekonomicznymi.

Fear the Boom and the Bust – czyli o sporze Hayek vs. Keynes

Fear the Boom and Bust” to produkcja econstories będąca formą żartobliwego przedstawienia ekonomicznego starcia stulecia, czyli sporu na linii Keynes-Hayek dotyczącego przyczyn kryzysów i sposobu na zaradzenie im. Wszystko w humorystycznej, hiphopowej konwencji, jednak, wbrew pozorom, wymaga znajomości tematu, dla zrozumienia treści. OGLĄDAJ.

Dodano: 20.05.2012

—————————————————————————————————————————–

Ludwig von Mises: „Przyczyny upadku starożytnego Rzymu”

Wiele już podawano możliwych przyczyn upadku Imperium Rzymskiego. Ludwig von Mises wskazuje na ekonomiczne prawa i procesy w rzymskiej gospodarce, które dokonały rozkładu Cesarstwa. Czy Rzym upadł przez etatyzm? OGLĄDAJ.

Dodano: 05.11.2012

—————————————————————————————————————————–

Libertaryat – Austriacka Szkoła [praxeorap libertariański]

Kapitalna nuta o austriackiej szkole w wykonaniu Kelthuza w ramach projektu Libertaryat. Czyli dowód na to, że można w sposób przystępny i ciekawy zaśpiewać o ekonomii, zwłaszcza austriackiej. OGLĄDAJ.

Dodano: 13.11.2012

—————————————————————————————————————————–

Cykle koniunkturalne- Thomas E. Woods

Świetny wykład Thomasa E. Woods’a w Instytucie Misesa na temat cykli koniunkturalnych, oraz tego, jak należy sobie z nimi radzić. Warto docenić nie tylko treść ale i świetne anegdotki i zdolności oratorskie Woods’a. Polecam! OGLĄDAJ.

Dodano 07.02.2012

—————————————————————————————————————————–

 Paul vs. Paul – czyli Ron Paul kontra Paul Krugman

Rozmowa Rona Paula – libertariańskiego kandydata na prezydenta USA, odwiecznego oponenta „dużego rządu”, wojen w Iraku i Afganistanie, ustaw ograniczających wolność obywateli (NDAA, Patriot Act itd.), amerykańskiego banku centralnego Fed, bailoutów i osamotnionego śród amerykańskich polityków zwolennika austriackiej szkoły ekonomii z Paulem Krugmanem – mainstreamowym ekonomistą, noblistą, zwolennikiem dużego rządu, interwencji Fedu, bailoutów i regulacji rządowych (który jednocześnie śmie nazywać sam siebie „zwolennikiem wolnego rynku”!). OGLĄDAJ.

Dodano: 14.05.2012

—————————————————————————————————————————–

Peter Schiff: Dlaczego kryzys nie powinien nikogo zaskoczyć?

Peter Shiff, austriacki ekonomista, libertarianin, ekonomiczny doradca Rona Paula i prezes Euro Pacific Capital wyjaśnia przyczyny niedawnego kryzysu finansowego, poprzedzającej go bańki spekulacyjnej na rynku dot-comów, która przekształcona została w bańkę spekulacyjną na rynku nieruchomości. Opowiada o tym, jaka była rola rządu amerykańskiego w wykreowaniu kryzysu, oraz przewiduje niechybny upadek USA. Wieszczy nastanie hiperinflacji i interwencje rządowe mające powstrzymać upadek dolara – w tym kontrolę cen paliwa, żywności czy energii. Tłumaczy, dlaczego gospodarka musi opierać się na oszczędnościach a nie na kredycie i oznajmia nam z pogodą ducha, że świat w pewnym momencie po prostu przestanie pożyczać Stanom Zjednoczonym pieniądze i Stany upadną… a świat będzie się miał dobrze. OGLĄDAJ.

Dodano: 19.04.2013

—————————————————————————————————————————–

Libertaryat – Wielki Kryzys

 Piosenka „Libertaryatu” na temat mechanizmu powstawania kryzysów gospodarczych [OGLĄDAJ].

Dodano: 08.11.2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s